גוון

גוון, רק כאשר מגיעים לשלב בחירת הצבע מבינים כמה המילה "לבן" היא קצה הקרחון אפילו לסולידיים ביננו, קיימות קולקציות שלמות של לבן ואין סוף של גוונים. מתוך האפשרויות הבלתי מוגבלות הללו חשוב שנבין כמה דגשים חשובים אשר יעזרו לנו להתמקד ולעבור את המדוכה הזו בקלות יתרה.

על אף שצבע הוא חומר על הקיר, יש לו חשיבות גדולה באוירה ובחמימות החלל.

גוון

גוון

אז מה יש לנו שם? צבעים חמים, צבעים קרים, צבעים מעוררי תיאבון, צבעים מרגיעים, צבעים לחללי עבודה … ומה לא? עד כדי כך הצבע חשוב!

החמים – אדום, כתום, צהוב, ירוק – מתאימים לאזורי אוכל, מסעדות, מעוררי אנרגיה, כמו אזורי משחקים וכדומה.

הקרים – כחול, סגול, אפור – מתאימים לאזורי עבודה, שינה, חללים מרגיעים אשר נדרש בהם ריכוז וקשב.

כדי לבחור את הצבע הנכון חשוב להבין מה יהיה השימוש בחדר, מה החדר יכיל: ריהוט, טכסטיל (וילון, שטיח) אביזרים נוספים. כיוון האור – בחדר צפוני שאין בו כניסה ישירה של אור, נעשה שימוש בגוונים בהירים.   כדי לשוות מראה של מרחב בחדר, אפשר לגוון את הקירות בטון אחד שונה בין הקירות, השוני בגוון לא יבלוט אבל המראה הכללי יראה מאוורר יותר. תקרה – היות והתקרה מוצלת, אם נצבע אותה בגוון של החדר היא תיראה כהה מעט מיתר הקירות ולכן אם נרצה שגוון התקרה יהיה זהה לגוון הקירוץ נבהיר את גוון הקיחרות לטובת התקרה.

קיר כח או קיר נושא הוא הדבר שעושה את ההבדל בין רגיל למיוחד. בוחרים קיר אחד הנראה מכמה אזורים והופכים אותו לשונה ומנוגד מיתר החלל. ניתן לעשות זאת בעזרת צבע וטקסטורה שונים. אפשר גם לחפות אותו בלבנים או בפסיפס, ציפוי עץ לא מעובד או כל רעיון העולה לדמיון.